24. 5. Jana

Zítra: Viola
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Spolky > Senior klub Krčmaň > Zprava o činnosti 2008

Zprava o činnosti Seniorklubu Krčmaň za rok 2008

      Seniorklub Krčmaň byl založen v roce 2003 a během pěti let se rozrostl na 32 členů. Na še pravidelná setkání jsou pro účastníky přínosem a zdrojem komunikace mezi sebou.

       Hned v lednu jsme mezi námi přivítali Mgr. Martu Vlachovou, olomouckou policejní mluvčí, která nám připoměla, s jakými nástrahami současného světa se můžeme setkat a poradila, jak jim předcházet.

        Vprvních měsících (sedmkrát) a pak ještě ve dvou posledních měsících r. 2008 (šestkrát) proběhlo rehabilitační cvičení pod odborným vedením Mgr. Lenky Maškové. Deseti členkám prospělo ke zlepšení pohyblivosti i jejich kondice.

     

 

       V únoru nás svým cestopisným vyprávěním zavedl Ing. Pavel Krkoška až do Norska.

Přestože média nabízejí možnosti zhlédnout různé kouty světa, jeho podání je pro nás vždy poutavé.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       Už v březnu jsme se vydali do přírody. Vždyť vycházka do Strejčkova lomu se stala již naší tradicí.

 

 

 

 

 

 

 

       Ke Dni matek nás školáci potěšili svým vystoupením, my jsme je obdarovali sladkostmi. Podobně tomu bylo před Vánocemi, kdy se děti už dlouho před tím těšily na naše domácí cukroví.

 

 

 

 

 

 

 

 

       Ke krčmaňskému borku jsme se vypravili dvakrát, a to v červnu s naším klubem a pak ještě v září na Setkání občanů, kdy byla odhalena informační tabule, neboť náš borek jako jeden ze 109-ti kandidátů celostátní ankety Strom roku 2008 získal krásné 5. místo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       Na oslavě 90. výročí vzniku ČSR - při předávání pamětních listů deseti občanům Krčmaně za veřejnou práci pro rozvoj obce, byli mezi oceněnými i čtyři naši členové.

 

       V průběhu roku jsme se zúčastnili také akcí, které pro starší občany pořádaly seniorky Olomoucka: ve Velkém Týnci, v Majetíně, v Dubu nad Moravou, v Charvátech a v Samotiškách.

                           Majetín                                             Dub nad Moravou                                           Charváty